Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
musicalu pt. „Romeo i Julia – Miłości historia współczesna”
Wydarzenia

Dnia 23.10.2010r. o godzinie 19.00 obył się premierowy pokaz musicalu pt. „Romeo i Julia – Miłości historia współczesna” w hali widowiskowej w Ścinawce Średniej. Spektakl poruszył całą widownię. Poczynając od doskonałej gry aktorskiej, choreografii, tańca, poprzez świetną muzykę, aż po dekorację i technikę świetlną – wszystko przygotowano perfekcyjnie. 10 miesięcy pracy dużej grupy ludzi nie poszło na marne, czego wyrazem była owacja na stojąco w wykonaniu 500-osobowej widowni, zgromadzonej na premierze.

Warto więc poświęcić kilka słów twórcom tego wydarzenia, zwłaszcza, że są to ludzie stąd, młodzi, zdolni, ambitni. Wczoraj po raz kolejny udowodnili, że także w małych miasteczkach i wioskach kryją się talenty, których wystarczy poszukać i umożliwić im właściwy rozwój. Główne role w musicalu zagrali: Alma Cywka (Julia) oraz Piotr Sapieja (Romeo). Wspierała ich dzielnie grupa aktorów i wokalistów: Michał Czosnyka (Pan Capuletti), Anna Cieślińska (Pani Capuletti), Monika Michalska (Niania), Paulina Boczkowska (Przyjaciółka), Anna Piekarz (Rosalina), Jakub Jaszczyszyn (Merkucjo), Damian Haberny (Tybald / Diler) i Józef Kołcz (Ojciec Laurenty). Tło taneczno – choreograficzne stanowiła grupa klikunastu dziewcząt (przepraszam, że nie wymienię tu wszystkich nazwisk) pod kierunkiem Agnieszki Dratwy. Całość świetnie dopełniała muzyka na żywo, grana przez zespół w składzie: Jacek Myćka, Tomasz Myćka, Sebastian Jabłoński i Piotr Krakowski. Przepiękne dekoracje stworzyła Paulina Bielamowicz, a nad całością zapanowała najważniejsza osoba – pomysłodawczyni, reżyserka i jednocześnie osoba odpowiedzialna za przygotowanie wokalne – Bożena Wilk. Musical powstał pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. Dzięki zaangażowaniu jego szefa Tomasza Pawłowskiego, dzięki niemałym środkom finansowym, a także wsparciu kilku firm i instytucji (m.in. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda), powstało dzieło, którego nie powstydziłaby się żadna instytucja kultury w dużym mieście.

Najważniejsze, że wszystko to oparte jest na naszej młodzieży, na młodych mieszkańcach Radkowa, Nowej Rudy i okolicznych miejscowości. W spektaklu brali udział byli i obecni absolwenci Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie. Młodzież udowodniła, że warto inwestować w ich rozwój, warto wspierać takie przedsięwzięcia, bo dzięki nim młodzi ludzie mają szansę na wielką karierę w przyszłości.

Zachęcam do odwiedzenia strony musicalu -> www.musicalromeoijulia.pl

Źródło: www.postrozny.pl


musicalu pt. „Romeo i Julia – Miłości historia współczesna”


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl