Strona Główna 18 Czerwiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Mikołajkowe Zawody Pływackie 06.12.2016
Wydarzenia

Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie

 

W pięknym stylu uczniowie naszej szkoły popłynęli po medale podczas Międzyszkolnych Mikołajkowych Zawodów Pływackich, które odbyły się 6.12.2016r. na krytym basenie CTS Nowa Ruda. Każdy z uczniów biorących udział w zawodach zdobył miejsca medalowe:
Klasy pierwsze:
Anna Dacyszyn – grzbiet, dowolny – złote medale

Weronika Nowicka – grzbiet – srebrny medal
Amelia Kubaczyńska – dowolny – srebrny medal
Damian Pęcak – grzbiet, dowolny – srebrne medale
Dominik Kubaczyński – kraul – brązowy medal
Klasy drugie:
Julia Szczotka – grzbiet – złoty medal
Piotr Traczyński – klasyczny, dowolny – srebrne medale
Klasy trzecie:
Aleksandra Lisowiec – klasyczny – złoty medal
Krzysztof Herman – grzbiet, dowolny – złote medale

Gratulujemy!


Twórcze myślenie
Wydarzenia

Myślenie twórcze

 

Kreatywne myślenie jest właściwością umysłu, dzięki której możemy rozwiązywać pozornie nierozwiązane problemy oraz tworzyć ciekawe nowości.

Kreatywność jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądaną umiejętnością.

Z tego względu w Gimnazjum nr 1 odbyły się dwugodzinne warsztaty dla trzecioklasistów, prowadzone przez panią psycholog Elżbietę Kulas. Podczas zajęć uczniowie poznali metody twórczego rozwiązywania problemów oraz usprawnili swoje zdolności. Warsztatom towarzyszyła życzliwa atmosfera, która pozwoliła na budowanie przyjaznego klimatu w grupie.

Spotkanie PaT 30.11.2016
Wydarzenia

PaT się nie nudziUśmiechUśmiechUśmiech

30 listopada grupa PaT wybrała się do Gimnazjum nr 2 na kolejne wspólne spotkanie integracyjne. Warsztaty teatralne, scenki o tematyce profilaktycznej, fantastyczne improwizacje, rozwijanie kunsztu aktorstwa, miła atmosfera, zabawa, dużo śmiechu i radości…

Z chęcią to powtórzymyUśmiech

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 01.12.2016
Wydarzenia

Happening z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Mała Orkiestra Dni Naszych

„Piosenka o prawach dziecka”

„Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić(…)”


Akcja zbierania żywności 26.11.2016
Wydarzenia

Akcja Zbierania Żywności „Banki Żywności”

26.11.2016r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Żywności „Banki Żywności”

Promocja czytelnictwa
Wydarzenia

Uczniowie gimnazjum zachęcają do czytania

Uczniowie naszej szkoły sporządzili plakaty promujące czytelnictwo. Zostały one wyeksponowane przed biblioteką szkolną. Na zdjęciu poniżej można obejrzeć fragment wystawy.

Kiermasz bożonarodzeniowy 22.11.2016
Wydarzenia

 Kiermasz bożonarodzeniowy

Wzorem lat ubiegłych 22.11.2016r. odbył  się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było kupić oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju prace wykonane w ramach warsztatów plastycznych „Stwórz cudeńko razem z nami”. Nasze cudeńka i różności wzbudziły zainteresowanie rodziców, nauczycieli i uczniów. DziękujemyUśmiech

 

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 18.11.2016
Wydarzenia

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 18.11.2016r. w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Teczniczną. Nasze gimnazjum reprezentowały Dorota Traczyk i Kinga Gawlak. Piosenką Rihanny "Diamonds" wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy!

VI Ekologiczne Seminarium Uczniowskie 16-17.11 2016
Wydarzenia

VI Seminarium Uczniowskie „Problemy Ochrony Środowiska Ziemi Noworudzkiej”

16 i 17 listopada w MOK-u odbyło się VI Seminarium Uczniowskie „Problemy Ochrony Środowiska Ziemi Noworudzkiej”.

W sesji posterowej „BLASKI I CIENIE PRZYRODY NOWORUDZKIEJ” została wyróżniona praca przygotowana przez uczennice naszej szkoły Olę Lisowiec i Julitę Pawlinę.

Członkowie Szkolnego Ekoklubu zdobyli pierwsze miejsce w warsztatach, które odbyły się podczas XVII Zlotu Turystycznego „Spotkajmy się przy wieży”.

Lokalny Animator Sportu
Ogłoszenia

Lokalny Animator Sportu


Szanowni Państwo,
Na str.: www.lokalnyanimatorsportu.pl uruchomiliśmy dla Państwa nowy portal internetowy, którego celem jest ułatwienie dostępu do oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatorów Sportu w ramach realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”. Dostęp do serwisu możliwy jest zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych, a zastosowane rozwiązania mają na celu obniżenie czasu ładowania i zmniejszenie obciążenia łącza ilością przesyłanych danych.
Od tego roku projekt „Lokalny Animator Sportu” może być realizowany, nie tylko na boiskach typu Orlik 2012, ale także w terenie, halach sportowych, pływalniach, lodowiskach oraz wszystkich innych obiektach sportowych udostępnionych przez Samorządy Terytorialne na potrzeby jego realizacji. Obejmuje on swoim zasięgiem różne grupy wiekowe, a udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.
Liczymy, że oddane w Państwa ręce narzędzie ułatwi dostęp do zaplanowanych na dany miesiąc zajęć oraz dzięki poprawie komunikacji z Animatorami, pozwoli im lepiej rozpoznać potrzeby środowiska, co zaowocuje powstaniem wielu nowych form aktywności ruchowej osób, które dotąd nie korzystały z możliwości jakie daje realizowany w tym roku projekt.
Choć zakończy się on 31 grudnia, to mamy nadzieję, że oddana do Państwa użytku Platforma w kolejnych latach będzie stopniowo rozbudowywana, by jak najlepiej wspierać współpracę Animatorów z lokalnymi społecznościami na terenie całego naszego kraju.

Puck 16.11.2016 Zespół FRKF

Warsztaty artystyczne 16.11.2016r.
Wydarzenia

Warsztaty artystyczne

 

16.11.2016r. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne. Uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne, które przeznaczone są na organizowany przez Radę Rodziców kiermasz świąteczny.

Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl