VIII edycja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"
Dodane przez Administrator dnia Luty 06 2017 12:27:58

Przyłącz się do akcji!!

 

VIII edycja akcji pod patronatem Prezydenta RP, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”

Patronat medialny: Telewizja Wrocław.

Pomysłodawczyni: p. Grażyna Orłowska- Sondej-dziennikarka TV Wrocław

Cel akcji: ratowanie polskich nekropolii na Kresach, niesienie pomocy rodakom  za wschodnią granicą, wyjazdy wolontariuszy w trakcie wakacji na Kresy w celu renowacji polskich cmentarzy.

Dotychczasowy efekt akcji: remont cmentarzy w: Drohobyczu, Busku, Brodach, Hodowicy, Bohorodczynie, Tuligłowach, Berdyczowie, Lubarze, Żytomierzu, Brzeżanach, Kołomyi i in.

przed nami: udział w wyjeździe na Ukrainę grupy wolontariuszy w celu ratowania polskich nekropolii w czasie wakacji w dniach 08-18 lipca 2017r.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji już siódmy raz. Dwukrotnie wyjeżdżaliśmy na Ukrainę, gdzie porządkowaliśmy polskie nekropolie w Busku, Brodach
i Hodowicy.

Powody przystąpienia do akcji: Świadomość pozostawienia za naszą wschodnią granicą licznych mogił dziadów i pradziadów mieszkańców Dolnego Śląska, pragnienie zatrzymania pamięci o przodkach, praktyczna lekcja patriotyzmu i szacunku wobec historii.

Prosimy o wsparcie akcji! Zbieramy znicze w kolorze białym i czerwonym, żywność (konserwy, czekolady, olej- artykuły o długim okresie ważności), środki chemii gospodarczej, artykuły szkolne- wszelkie dary przekazywane są rodakom na Kresach. 

 Fundacja Studio Wschód nie może jeszcze przyjmować 1% od podatku (PIT) , w związku z tym można przekazać 1%  Związkowi Sybiraków III RP we Wrocławiu z dopiskiem „Na Akcję  Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" 

 

Podaruj 1% od podatku rozliczanego w indywidualnych deklaracjach PIT

 

Związek Sybiraków III RP, 50-254 Wrocław, ul. B. Chrobrego 11/2A

konto bankowe 30 1540 1030 2001 7760 0457 0001

 

Numer KRS Związku Sybiraków III RP:  0000228551

 

(prosimy o dopisek "Na Akcję Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia")

Wszelkich informacji udziela dyrektor Gimnazjum nr 1 p. D. Markuszewska (74 872 25 75, 501 433 049)

                                                                       Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 1

                                                                        im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie