Strona Główna 30 Lipiec 2021
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Szkolny Klub WolontariuszaSzkolny Klub Wolontariusza założony został w roku szkolnym

2007/ 2008


Poza działaniami, które wpisane zostały na stałe w kalendarz imprez przygotowywanych przez członków Klubu, w bieżącym roku szkolnym realizujemy również inne zadania.Klub zrzesza wszystkich uczniów, którzy wykazują chęć wzięcia udziału w rozmaitych, niosących ze sobą dobre intencje, akcjach. Uczniowie należący do Klubu, angażują się społecznie i nawiązują współpracę z placówkami i instytucjami mającymi swoją siedzibę w Nowej Rudzie. Efekty takiej współpracy można zaobserwować bardzo często. W każdy piątek grupka uczniów bierze udział w zajęciach organizowanych przez Integracyjny Klub ŁÓdeczka. Nasza rola polega w tym przypadku na niesieniu pomocy podczas zabaw i opiekowaniu się dziećmi należącymi do Klubu. Z relacji wolontariuszy wywnioskować można, że bardzo cenią sobie taką formę spędzania wolnego czasu. Na tym jednak nie kończy się nasza praca z dziećmi. Członkowie Klubu Wolontariusza odwiedzili również dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry Salezjanki. Najmłodsi, z uśmiechem na ustach, słuchali czytających bajki gimnazjalistów. Wolontariusze mają styczność zarówno z młodszymi jak i starszymi. W bieżącym roku szkolnym dwukrotnie goszczeni byliśmy przez kierownictwo i pensjonariuszy Domu „Spokojna Jesień” . Podczas Andrzejek dobrze się bawiliśmy, wspólnie tańcząc i śpiewając, w czasie spotkania opłatkowego śpiewaliśmy kolędy i omawialiśmy zwyczaje bożonarodzeniowe. Spotkania te przyczyniają się do integracji młodzieży z seniorami, zaś przygotowania do nich stwarzają okazję do rozwijania naszych talentów plastycznych, muzycznych i organizacyjnych.A co o swoich działaniach sądzą wolontariusze?


„Zapisałam się do Szkolnego Klubu Wolontariusza, aby pomagać innym ludziom i działać na rzecz szkoły. Praca w Klubie daje mi radość i pozwala pożytecznie zagospodarować mój wolny czas.”

Karolina Tecl, klasa III


„Dzięki udziałowi w pracach Klubu mogę pomagać innym, rozwijać kreatywność oraz swoje zainteresowania.”

Patrycja Rapacz, klasa III


„Zapisałem się do Szkolnego Klubu Wolontariusza, ponieważ chciałem poznać nowe sposoby pomagania innym oraz uczestniczyć w życiu szkoły. Biorąc udział w zajęciach z dziećmi należącymi do Integracyjnego Klubu ŁÓdeczka, uczę się odnajdywać w ich środowisku.”

Grzegorz Kublik, klasa III


„Pomagając innym, czerpię korzyści dla siebie. Podczas spotkań członków Klubu panuje miła atmosfera. W sensowny sposób spędzam wolny czas. Najbardziej podobają mi się zajęcia w Domu „Spokojna Jesień” oraz spotkania z dziećmi. Poznajemy wówczas mnóstwo ludzi – tych dużo młodszych i tych starszych. Dowiadujemy się tego, jacy byliśmy i jacy kiedyś będziemy.”

Jakub Zaborowski, klasa III


Pomagać, działać, nie nudzić się…             

Okres poprzedzający Boże Narodzenie jest zawsze niezwykle  pracowity dla  uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza. „Gorączkę przedświąteczną” zaczęliśmy już w październiku przygotowaniami do kiermaszu bożonarodzeniowego. Wydarzeniem  tym uczciliśmy obchodzony dnia 05 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Pozyskane tą drogą środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie kampanii PAH „Świat bez głodu”. Wolontariusze realizowali również zadania wynikające z potrzeb środowiska lokalnego. Dnia 28 listopada wzięliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności (Banki Żywności). Uczniowie Magdalena Charko, Weronika Banaś, Dominika Augustyn, Zuzanna Bendiuł, Weronika Trzebuniak, Natalia Sawicka, Paulina Czura, Roksana Salamon, Patryk Rzeszutek oraz Dawid Paraniak wytrwale i z uśmiechem zbierali artykuły spożywcze w „Biedronce" w Nowej Rudzie – Drogosławiu. Tydzień później Magdalena Charko, Weronika Banaś, Wojciech Jeziorek oraz Emil Bartnicki wzięli udział w akcji zbierania żywności do paczek  dla polskich  kombatantów mieszkających na Litwie. Akcję zorganizowała Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra Niemen we Wrocławiu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!
Udział szkoły w konkursie na najlepszy projekt wolontariacki-(Szkoła Bez Przemocy)
(KLIK!)
Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl